Beyanname İşlemleri

Tarafından gönderildi: manisa Yorumlar: 0

Değerli Meslektaşlarımız;

 

Ev hayvanı sahiplerinden Beyanname alımı ve izlenecek yol aşağıda anlatılmıştır:

1- Aşağıda bulunan “Ek-1 Beyanname” belgesini hayvan sahibine düzenletiyoruz ve belgenin altına imzasını alıyoruz.

2- Beyannameyi alırken aynı zamanda Petvet sisteminden “kişi kaydı” yapıyoruz. SMS doğrulaması yapıyoruz. (Kişi zaten kayıtlıysa bu adımı atlayabiliriz)

3- Aşağıda bulunan “Beyanname Listesi” isimli Excel listesini bilgisayarımıza indirerek, tüm beyanname aldığımız kişi ve hayvan bilgilerini bu belgeye kaydediyoruz.

4- 31 Aralık günü “Beyanname Listesi yazıcıdan çıkararak kaşeliyor ve ıslak imza atıyoruz.

5- Bu çıkardığımız ve imzaladığımız Excel belgesini tarayıcıdan geçirerek en geç 31.12.2022 tarihine kadar Odamızın resmi elektronik posta adresine (info@manisa-vho.org) mail atıyoruz.

6- Aynı E-postaya, listemizin Excel uzantılı halini de ekleyerek gönderiyoruz. (Bu önemlidir çünkü göndereceğiniz excel belgelerinden hızlı bir şekilde copy-past yaparak İl Müdürlüğüne resmi olarak göndereceğiz)

7- Islak imzalı “Beyanname Listenizin” aslını, en kısa sürede ister bireysel olarak kargo yaparak, isterseniz ilçe temsilciniz aracılığıyla Manisa VHO ya gönderiyoruz.

8- Hayvan sahiplerinden aldığınız beyannameleri göndermiyoruz. Bu beyannameleri dosyalayıp kliniğimizde muhafaza ediyoruz. (5 yıl saklama yükümlülüğü var)

9- Manisa Veteriner Hekimleri Odamıza ulaştırılan Listeler resmi yazı ile İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne gönderilecektir.

10- İlçe Müdürlüklerince listede yer alan her kişiye bir ceza numarası tanımlanacak ve bu numaralar Odamız kanalıyla sizlere bildirilecektir. Bu sayede sizler tarafından 2023 yılında mikroçip uygulaması yapılabilecek ve PETVET sisteminde bu ceza numarası ile hayvan kaydı yapılması mümkün olacaktır. Eğer hayvan 6 aydan küçük ise sistem ceza ekranı açmayacaktır direk kaydetmeye izin verecektir.

Beyanname Listesi

Ek1 BEYANNAME

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir