Tarafından gönderildi: manisa Yorumlar: 0

KAMUOYUNA DUYURU ????
Veteriner Hekimler görevlerini yerine getirirken şiddete maruz kalıyor, darp ediliyor ve halk sağlığını korumak uğruna görevi başında şehit ediliyor.
Hayvan sağlığını, halk sağlığını, gıda güvenliğini ve çevre sağlığını korumak için köylerde mezbahanelerde gıda işletmelerinde ve kliniklerinde görev yaparken, can güvenlikleri olmadan sürekli darp edilme öldürülme korkusuyla çalışıyorlar.
Görevi başında şiddete uğrayan tüm meslektaşlarımızın ve geçtiğimiz günlerde Ankara’da darp edilen meslektaşımız Veteriner Hekim Ceren Eroğlu’nun yanında olduğumuzu bildirir; yaşatmayı ve şifa vermeyi ilke edinmiş bir meslek grubu olarak, TVHB ve 56 Oda Başkanlığımızın aldığı karar doğrultusunda sesimizi duyurmak için kritik noktalar ve acil durumlar hariç tüm çalışma alanlarımızda 21 Ağustos 2023 Pazartesi tarihinde 1 (bir) gün süreyle iş bırakacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.
Tüm vatandaşlarımızın anlayışını bekliyor ve esasen toplumun karşı karşıya olduğu riskleri gündeme getirecek olan bu eyleme destek olmaya çağırıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir